Být upírem III.

7. listopad 2009 | 16.01 |

 "Počkej na mě raději tady." Její slova se chvějí ještě ve vzduchu, zatímco ona už je několik metrů blíž k vesnici. Jsem zvědavý, co hodlá dělat. Venku nikdo není, jen pár slepic a vyjící psi. Cítí nás.

Magdala se nějakou chvíli nevrací. Možná nikoho nenašla a bez kořisti se nechce vrátit zpátky. Mám z toho smíšené pocity, částečně mě to těší, protože by to znamenalo, že nikdo nepřijde jen kvůli nám o život, na druhou stranu jsem však přece jen upír toužící po lidské krvi.

Pomyslím si, že nejlepší bude se vrátit na mýtinu dost vzdálenou od lidských obydlí a začít si hloubit jámu na přespání. V tom okamžiku se vedle mě objeví Magdala, obličej i plášť potřísněný čerstvou krví. U nohou jí leží již bezvládné tělo mladého muže.

"Ostricu!" V hlase jí zazní lehká výčitka. Co jsem zase udělal špatně?

"Nakrm se! Rychle, za půl hodiny svítá."

To mě znepokojí, a tak si pospíším. Krev oběti mi nijak zvlášť nechutná, ale jídlo je jídlo. Měl bych být Magdale vděčný, sám nejsem schopen člověka zabít. Zřejmě to přijde s věkem.

"Jsi vážně divný, Ostricu. Jiný upír by se vrhl na můj obličej a slíznul by i poslední kapičku.

"

"Promiň, připadalo mi to jaksi nezdvořilé."

"Upír – gentleman?" Elegantně odkopla špičkou boty mrtvolu mezi námi a přistoupila ke mě, jak nejblíž to šlo. Byla o pár centimetrů menší než já, ale neměla problém mi bez velké námahy jazykem olíznout rty. Bezděčně jsem ucouvnul dozadu, zaskočen jejím přímým útokem.

"Co je?" Vyjela na mě. "Přece se nebojíš, že tě kousnu? Nebo nejsem podle tvého vkusu?" Ironie z jejích slov odkapávala jako med.

"Překvapila jsi mě," odpověděl jsem po pravdě. Ve společnosti téhle upíří dámy jsem si už začínal připadat jako jiný živočišný druh.

"Hm," zabručela, "jdi si vykopat jámu. Zítra v noci tě představím Magistrovi. A nezkoušej mi utéct nebo mě jinak přelstít. Sám si viděl, že by pro mě nebyl žádný problém tě znovu najít." Nehezky se usmála a vzápětí byla pryč. Osaměl jsem s bezkrevnou mrtvolou vesničana, jen několik minut před svítáním.

* * *

Na upíří existenci jsem kromě zabíjení nesnášel spaní v zemi. Pokaždé, když jsem se vyhrabal, celý špinavý jsem se oblékl do šatů, které jsem nechal pohozené poblíž. Včera jsem se však nestihl svléknout, a tak jsem spal oblečený. Dobře jsem udělal, protože hned po vyhrabání jsem se setkal s Magdaliným zvědavým pohledem.

"No že ti to trvalo." Jistá netrpělivost se jí nedala upřít.

"Rád na sebe nechávám čekat," odpověděl jsem ironicky a snažil se z šatů dostat lepkavou hlínu.

"Magistrovi se tvé šaty nebudou líbit."

"Ještě jsi mi neřekla, kdo to je. Možná bych se pak snažil vypadat víc k světu."

"No, no, Ostricu, nerozčiluj se. Magistr je náš vůdce. Upír starý skoro tisíc let."

"Proč mě k němu vůbec bereš?"

"Protože jsi jiný." Slovo "jiný" vyslovila po krátké úvaze. "Nikdy jsem se podobným upírem nesetkala." Zdálo se, že ji ta myšlenka vzrušuje.

"Dobrá," povzdechl jsem. "Vezmeš mě na záda nebo se mnou budeš držet krok?"

Místo odpovědi mě popadla za ruku a táhla mě lesem tou svou nebezpečnou rychlostí. Někdo by jí měl vážně říct, že by se měla druhého nejdříve zeptat.

Zastavili jsme na okraji mýtiny, podle mého mínění jen o pár set kilometrů dál. Když se mi přestala točit hlava, uvědomil jsem si, že tu nejsme sami. Kolem nás postávalo asi padesát upírů a uprostřed nich seděl ve velkém křesle jakýsi muž, kterému pro záři plamenů nebylo vidět do obličeje.

"Magdalo, drahá. Kohopak nám to vedeš?" Magistrův hlas byl sytý a hladký jako samet.

"Jmenuje se Ostric, můj pane. Zdá se, že se u něj-."

"Děkuji, Magdalo, to stačí."

Upírka okamžitě zmlkla a sklonila hlavu.

"Ostricu," promluvil ke mě Magistr, "jak jsi starý?"

Pochopil jsem, že po mě chce můj "upíří věk." "Týden, pane."

"Výborně. Nový upír. A navíc se zdá, že se zvláštními schopnostmi." Magistr povstal a udělal krok kupředu. Teprve teď jsem mu mohl pohlédnout do tváře.

Autor: Sirael

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.82 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Být upírem III. kometa 07. 11. 2009 - 18:42
RE: Být upírem III. upirisen 07. 11. 2009 - 20:34
RE(2x): Být upírem III. kometa 07. 11. 2009 - 21:11
RE: Být upírem III. christiana edwards 14. 11. 2009 - 11:24
RE: Být upírem III. upirisen 15. 11. 2009 - 10:16
RE(2x): Být upírem III. christiana edward's 13. 05. 2010 - 15:04
RE: Být upírem III. paks 09. 12. 2009 - 20:47
RE: Být upírem III. xxx 13. 04. 2012 - 20:36