Ch. Harris - Mrtví do soumraku

31. říjen 2009 | 19.35 |

První recenze tohoto blogu je věnována první ze série knih Pravá krev od Charlaine Harris.

Titul s názvem Mrtví do soumraku u nás vyšel až letos (Baronet) za opravdu nepěknou cenu 259,- Kč. Protože jsem viděla seriál (o něm už brzo ve zvláštní rubrice), který se mi opravdu líbil, šla jsem přesto do toho.

Hlavní hrdinka Sookie pracuje jako číšnice v baru. Je poměrně hezká, nemá žádnou viditelnou vadu, a přesto nemá žádného přítele. Má totiž takovou zvláštní schopnost - dokáže číst myšlenky - a to jí znepříjemňuje každé rande. Až se jednoho dne objeví někdo, jehož myšlenky neslyší. Není to však nikdo jiný než upír...

Víc k ději prozrazovat nebudu, přečtěte si sami :-)

Charlaine Harris má čtivý způsob psaní, nutno podotknout, že kniha je psaná ich-formou, tedy v první osobě z pohledu Sookie. Bylo by velmi zajímavé přečíst si totéž z Billova pohledu (ano, narážím na Půlnoční slunce od Meyerové). Jinak kniha obsahuje několik vtipných scén i logických kopanců. No co, nikdo není dokonalý :o)


Můj verdikt:

Jestli máte rádi upířiny typu Stmívání, běžte do toho :-) Jediné, co se mi u knih Pravá krev opravdu nelíbí, je jejich zařazení. V knihkupectví je najdete vedle detektivek. V knize je sice jakýsi "detektivní příběh," ale v podstatě jde zase o upíry.

Srovnání se seriálem:

Samotné je mi divné, že to píšu, ale seriál je lepší. Kniha odpovídá 1. sérii, která je i přes velkou míru násilí a erotiky docela povedená. Kniha proti seriálu působí poněkud chudě, je tu vyzdvižen pouze příběh Sookie a Billa. Vedlejší postavy jsou prostě vedlejší a nedostávají žádný prostor, což je docela dost škoda.

Mrtví do soumraku

Autor: Sirael

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Ch. Harris - Mrtví do soumraku xxx 13. 04. 2012 - 20:38